Novinky z našeho Hlavňova

Dbejte zvýšené opatrnosti na chodnících a ostatních komunikacích. I přes veškeré úsilí technických služeb, které právě provádí posyp chodníků, se tvoří silná námraza.

Změna úředních hodin v pokladně města

publikováno

Upozorňujeme občany města, že z důvodu vyřizování agendy, kterou není možné z časových důvodů zpracovat ve dnech vybírání poplatků za odpady a ze psů, bude do 30.4.2020 (termín splatnosti obou poplatků) každý čtvrtek kancelář pokladny pro veřejnost uzavřena.

Poplatky je možné platit každý pracovní den (kromě čtvrtka).

Námraza - upozornění

publikováno

Vážení občané,

dbejte zvýšené opatrnosti na chodnících a ostatních komunikacích. I přes veškeré úsilí technických služeb, které právě provádí posyp chodníků, se tvoří silná námraza.

Lednové kulturní události

publikováno

Vážení občané,

dovolujeme si Vás pozvat na nadcházející kulturní události:

XIII. Ostrostřelecko-městský ples
Město Police n. M. spolu s OGP Vás zvou v sobotu 25. 1. 2020 od 20:00 hod. do Pellyho domů.

Divadelní hra Jméno v podání Divadla Verze Praha
úterý 21. 1. 2020 Kolárovo divadlo / Hrají: Pierre | Roman Zach, Elizabeth | Jana Janěková ml., Claude | Petr Lněnička, Vincent | Jan Dolanský, Anna | Linda Rybová

Valentýnské drátování
čtvrtek 23. 1. 2020 od 17:00 Pellyho domy / Drátování vhodné i pro děti, veškerý materiál v ceně. Rezervace nutná předem: tel. 724 924 863. Cena: 180 Kč / osoba. Čtvrtek 23. 1. 2020 od 17:00 hod / Konferenční místnost Pellyho domů.

Mimořádná změna svozu odpadu

publikováno

Vážení občané,
oznamujeme, že z organizačních důvodů společnosti Marius Pedersen a.s., jsou tento týden posunuté svozy směsného komunálního odpadu o jeden den – čtvrteční trasa se proto sváží dnes, 3.1.2020. Děkujeme za pochopení.

Přání

publikováno

Město Police nad Metují a Osadní výbor Hlavňov si Vám dovolují popřát krásné, klidné a pohodové vánoční svátky, hodně sil, úspěchů a hlavně pevné zdraví 

Prodej ryb

publikováno

Prodej vánočních ryb bude probíhat u Penny na parkovišti v době od 21. 12. - 23. 12. 2019 od 9.00 - 12.00 a od 13.00 - 16.00 hodin.

Provoz městského úřadu přes Vánoce

publikováno

Městský úřad v Polici nad Metují bude v posledních dnech roku 2019 pro veřejnost otevřen v pondělí 23. 12. a 30. 12. 2019 od 8.00 do 11.30 hodin. V pátek 27. 12. a v úterý 31. 12. 2019 bude uřad uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Radnice informuje

publikováno

Vánoční prodej ryb proběhne na bývalém koupališti ve Žďáře nad Metují ve dnech 21. - 22. 12. 2019 v době od 9.00 - 16.00 hod. a dne 23. 12. 2019 v době od 9.00 - 13.00 hod. Nabídka: kapři, pstruzi, amuři aj.

 

Předvánoční vytrubování proběhne v pondělí 23. 12. 2019 od 18:00 Police nad Metují / Tradiční předvánoční vytrubování spojené se slavnostním přivezením Betlémského světla. Teplé nápoje v prodeji.

 

Údržba cest během zimy

publikováno

Vážení občané,
zima se nám již řádně ohlásila, proto bychom vás rádi informovali o zimní údržbě v tomto a příštím roce.
* údržba hlavní komunikace - bude prováděna: SÚS HK disp. Broumov
* údržba komunikace na "Malé straně" - bude prováděna: V. Kohl ml.
* údržba komunikace na Hvězdu - bude prováděna: V. Kohl ml
* údržba zastávek, chodníků atd. - dle smlouvy s příslušnými občany obce
* jakékoliv další obecní cesty - po domluvě na níže uvedených tel. číslech

Pokud nastanou během údržby nějaké problémy (nevyhrnuté cesty,...), prosím obracejte se na níže uvedené kontakty:

Pavel Kalibán - TS Police nad Metují - tel. č. 737271015
Martin Vaniš - OV Hlavňov - tel. č. 723144518

Děkujeme

Rozsvícení vánočního stromku

publikováno

Vážení občané,
jste zváni na rozsvícení vánočního stromku v naší malebné obci, které se koná tuto sobotu 30.11. od 17 hodin. Rozsvítíme stromek, budeme zpívat koledy a poté se přesuneme do místní klubovny, kde nás bude čekat malé občerstvení.

Den otevřených dvěří Gymnázia Broumov

publikováno

Gymnázium Broumov si dovoluje pozvat nejen všechny budoucí zájemce o studium, ale také všechny, které zajímá, jak vypadá škola v 21.století. Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 30.listopadu od 9 do 12 hodin.

Den otevřených dveří 30.11.2019 9:00-12:00

Výluka vlaku Náchod - Police n. Met. a Meziměstí - Broumov

publikováno

Vážení občané,

upozorňujeme na nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku  Náchod - Police nad Metují a Meziměstí - Broumov 31.10.- 6.11.2019 viz obrázky níže.

Vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle pravidelného jízdního řádu. Odjezdy a příjezdy náhradní autobusové dopravy jsou organizovány dle pravidelného jízdního řádu. Výluka může mít vliv na přípoje systému IDS.
Autobusy z Jaroměře procházejí v Náchodě do Police nad Metují a opačně.

Mapa výluky Náchod - Police nad MetujíMapa výluky Broumov - Meziměstí

Náhradní zastávky na trati Broumov - Meziměstí:

Start = Meziměstí - před staniční budovou;
2 = Ruprechtice - u železničního přejezdu nedaleko železniční zastávky;
3 = Hynčice - na autobusové zastávce „Hynčice, Broumovské strojírny“;
4 = Broumov Olivětín  - na autobusové zastávce „Broumov, Olivětín, žel.st.“;
Cíl =Broumov - před staniční budovou.

Kontejner na rostlinný odpad

publikováno

Vážení občané,

ve dnech 25. října - 4. listopadu 2019 bude pro hlavňovské občany a vlastníky rekreačních objektů přistaven na obvyklých místech velkokapacitní kontejner pro odložení biologického odpadu rostlinného původu.

Tento kontejner není určen pro odkládání tříděného, objemného, nebezpečného a zbytkového komunálního odpadu, vyřazených elektrozařízení, stavebního odpadu ani odpadu od podnikatelů!

Kontejner prosíme naplňte pouze do jeho kapacity a neodkládejte odpad na zem vedle něj.

Oprava výtluků

publikováno

Vážení občané,

v úterý 15. října začnou práce na opravách výtluků/děr na místní komunikaci. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti při průjezdu obcí.

Nádoba na kovové obaly

publikováno

Vážení občané,

společnost MP umístila na vybraná veřejná stanoviště pro sběr tříděného odpadu šedou nádobu 240 l pro sběr kovových obalů. V případě naší obce je to vedle hasičárny. V tomto týdnu máme ještě přislíbeno, že zajistí polepení. Svoz bude zajišťovat spol. MP a zatím není zvolena četnost svozu, tu zvolíme podle toho, jak se budou nádoby plnit.

Pozvánka na hasičskou soutěž

publikováno

Vážení občané,
dovolujeme si Vás pozvat na tradiční hasičskou soutěž, která se bude konat v sobotu 5. října od 13:30 na fotbalovém hřišti.

2019_09_16_hasicska_soutez_pozvanka_1.jpg (240 KB)2019_09_16_hasicska_soutez_pozvanka_2.jpg (95 KB)

Oprava dětského hřiště

publikováno

Vážení občané,

dnešním dnem byly provedeny opravné práce na místním dětském hřišti. Hřiště je ohraničeno páskou a po dobu deseti dnů platí zákaz vstupu do všech částí tohoto hřiště.

Děkujeme za respektování tohoto zákazu.

Ztracený pes

publikováno

Pes se ztratil v úterý 6.8. u hranic v Machovské Lhotě. Je velice hodný a mírný. Nemá obojek, není tetovaný ani nemá čip. Pokud by jej někdo našel nebo viděl, budeme rádi za informace.

2019_08_13_ztraceny_pes.jpg (127 KB)

Více informací zde.

Oprava výtluků

publikováno

Vážení občané,

2. července začnou práce na opravách výtluků/děr na místní komunikaci. Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti při průjezdu obcí.

Svoz plastového odpadu

publikováno

Vážení občané,

na základě připomínek od vás občanů bude probíhat svoz plastových odpadů 2x týdně ve středu a v pátek, a to po dobu měsíce července a srpna.

Dále upozorňujeme, že do plastových odpadů nepatří věci jako koberce, plechovky, elektrozařízení, atd. Tyto věci je možné odevzdávat ve sběrném dvoře v Polici nad Metují.