Novinky z našeho Hlavňova

V pondělí 5. července 2021 bude z důvodu státního svátku zavřená městská kompostárna a odpadový sběrný dvůr. Děkujeme za pochopení.

Náchodské očkovací centrum se mimořádně otevírá 31. července pro neregistrované

publikováno

V sobotu 31. července se mimořádně otevírá očkovací centrum pro neregistrované zájemce o očkování proti onemocnění COVID-19 pro věkovou kategorii 12+.

 

V sobotu bude po celou dobu přítomen také dětský lékař, proto můžete využít očkovacího centra i pro vaše neregistrované děti.

PCR testy - Lékárna na zdravotním středisku Police n. M.

publikováno

Vážení občané,
Lékárna na zdravotním středisku nově nabízí PCR testy „Kloktej.to“ a jejich laboratorní zpracování s digitálním certifikátem do 24 hodin. V době odjezdů a návratů z dovolených může tato nabídka být vhodnou alternativou testování v nemocnicích Náchod nebo Broumov.

Pravidla pro dobrovolníky v zasažených oblastech Moravy

publikováno

Zásadní je v tuto chvíli:
! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi
! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí
! nepočítat s noclehem

Vážení,
čeká nás prodloužený víkend a řada lidí se chystá přijet pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu. Připomínáme proto aktualizovaná základní pravidla, na která musí dobrovolníci dbát, zpracované Jihomoravským krajem.
Kompletně zde:

1/ Nahlaste se na jedné ze 2 základen
Kulturní dům Hodonín
Parkoviště na letišti u Břeclavi
Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

2/ Zaparkujte mimo obec
Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

3/ Nevozte materiální pomoc
Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

4/ Řemeslníci vítáni
Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

5/ Dodržujte bezpečnost
Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

 6/ Nevolejte starostům
Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

7/ Ideálně se po práci vraťte domů
Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

Pobočka České Spořitelny

publikováno

Vážení klienti České spořitelny,
pobočka Police nad Metují, Nádražní 377 bude od 9. července 2021 trvale v provozu bez pokladny.
V souvislosti s tím provedeme instalaci nového bankomatu pro výběr i vklad hotovosti – pobočkový bankomat proto bude od 9. do 16. července 2021 mimo provoz.
Od 17. července 2021 bude možné hotovost opět vybírat a vkládat – v pobočkovém bankomatu dostupném 24 hodin denně.
Pokud je pro Vás příjemnější pokladní přepážka s obsluhou, veškeré vklady i výběry peněz, i veškeré operace s vkladní knížkou, vyřídíte v naší pobočce  Broumov,  Mírové náměstí 52.
Všechny ostatní bezhotovostní a poradenské služby pobočky Police nad Metují zachováme beze změny, v aktuálně platné otevírací době:
pondělí, středa                  9.00-12.30, 13.30-17.00
úterý, čtvrtek, pátek          9.00-12.30, 13.30-16.00

Omlouváme se Vám za případné nepohodlí, které může v době přeinstalace bankomatu nastat.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.
Martina Suchomelová
oblastní ředitelka retailového bankovnictví

Radnice informuje - červen

publikováno

Milí Poličáci,
v oblasti postižené ničivým tornádem spolupracujeme a podporujeme přímo obec Lužice! Město Police nad Metují odeslalo příspěvek 20.000,- Kč a zároveň domluvenou materiální výpomoc v hodnotě 10.000,- Kč. Zároveň jsou v záloze připraveni k pomoci strážníci městské policie a 12 dobrovolných hasičů. Chcete-li také Vy pomoci finanční částkou, využijte prosím níže uvedený účet. Každá koruna se počítá. Moc děkujeme! 
https://www.luziceuhodonina.cz/
Obec Lužice zřídila transparentní účet LUŽICE TORNÁDO pro pomoc občanům postižených živelnou katastrofou dne 24. června 2021.
Číslo účtu: 123-3116370277/0100 u KB Hodonín
IBAN CZ4301000001233116370277
Všem dárcům děkujeme.

Mstitel - letní kino
pátek 2. 7. 2021 od 21:45 Víceúčelové sportoviště / Komedie. Česko, 2021, 93 min. Vstupné: 100 Kč. Uvedený čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332. www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky.

Volná místa na letních kempech Klučanka Dědov
Více info zde

Změna jízdních řádů

publikováno

Změny jízdních řádů – Policko
Od 13.6.2021 dojde ke změně jízdního řádu autobusů na linkách na Policku. Změny jsou provedeny dle návrhů projednaných na DSO se zaměřením na zatraktivnění dopravy pro turisty spočívající v provázanosti linek Machov – Suchý Důl, rozšíření obsluhy Hvězdy, zavedení přepravy kol, zavedení přímých spojů z Police n. M. do Adršpachu apod.

Stomatologická pohotovost ve dnech 12. - 13. 6. 2021
Upozorňujeme, že ve dnech 12. – 13. 6. 2021 bude stomatologickou pohotovost vykonávat MUDr. Lukáš Neoral ml. na Zdravotním středisku v Polici n. M.
Kontakt: 491 541 654 nebo 602 333 427.

Radnice informuje - červen

publikováno

Prodej ryb do odvolání ZRUŠEN
Rybáři MO-ČRS v Polici n. M. oznamují, že kvůli likvidaci ohniska nemoci ryb VHS jsou všechny prodeje do odvolání zrušeny.
Děkujeme za pochopení.

Z - BOX nově v Polici n. M.
V Polici nad Metují byl naistalován Z-Box jedná se o bezkontaktní místo Zásilkovny.
Z-Box je umístěn za Pellyho domy naproti autobusovému nádraží. Od 4.6.2021 bude viditelný mezi výdejními místy a půjde do něj objednávat své zásilky, od 7.6.2021 bude zavážen. V příloze najdete informační leták s krátkým návodem.
Níže návod na youtube:
https://www.youtube.com/watch? v=gGM4kaAPxNM

SKI Police n. M., z.s. pořádá 38. ročník silničního běhu OD PÍPY K PÍPĚ ve středu 2. června 2021 v 18.00 hodin před klubem Krčma v Polici n. M. 
Délka tratě 7,8 km, cíl před hostincem U Lidmanů. Převoz zavazadel zajištěn. 
Propozice zde

Radnice informuje - květen

publikováno

Mytí kontejnerů na území Police n. M.
Oznamujeme, že ve středu 26. května 2021, proběhne na celém území města Police nad Metují, na všech veřejných stanovištích tříděného odpadu, umytí kontejnerů na bioodpad, plasty a papír. Předem se omlouváme za krátkodobé omezení užívání kontejnerů a případné dopravní komplikace.

Město Police nad Metují ve spolupráci s Muzeem papírových modelů za podpory dalších subjektů pořádá ve čtvrtek 27. května 2021 od 19 hodin na sále ZUŠ v Polici n. M. přednášku Heleny Matyášové o Hanuši Wihanovi.
Polického rodáka představí nejen jako geniálního violoncellistu, ale třeba i jako výjimečného pedagoga.  Aktuální pandemická situace už umožňuje přítomnost veřejnosti. Dobrovolné vstupné bude určeno na údržbu Wihanova hrobu na Olšanských hřbitovech. Zároveň bude možné přímo na místě koupit textů ke stému výročí úmrtí Hanuše Wihana.

Nabídka letní brigády koupaliště 2021
Hledáme pracovníka na pozici: Plavčík/plavčice v Polici n. M. ve věku dovršení 18 let.
Dále nabízíme brigádu: Pokladní koupaliště
Pokud máte zájem, kontaktujte nás na tel. č.: 602 464 504 p. Ivo Hambálek nebo email: hambalek@tspolice.cz 

Opravy závad komunikace II/303 v Pěkově

publikováno

Po letošní zimě se v průjezdním úseku II/303 v Pěkově objevily na několika místech vážné poruchy povrchu. V rámci reklamačního řízení dojde nyní k opravě těchto závad.
Práce budou probíhat při částečné uzavírce komunikace v době od 24. 5. 2021 do 4. 7. 2021, a to postupně po jednotlivých místech od č. p. 157 cca 750 m ve směru na Broumov na třech místech. Objízdná trasa bude vedena vždy po volné polovině vozovky.

Podle povolení uzavírky bude provoz při provádění pracovních činností řízen kyvadlově pověřenými osobami v reflexních vestách, vybavených audio-pojítky. Mimo pracovní činnosti bude provoz kyvadlově řízen provizorní světelnou signalizací.

V příloze této zprávy předkládáme rozhodnutí o povolení uzavírky.

Úklid komunikace

publikováno

Vážení občané,
v těchto dnech probíhá úklid komunikace v naší obci. Věnujte proto, prosím, zvýšenou pozornost při průjezdu naší obcí.
Drobný štěrk smíchaný s pískem z tohoto úklidu je k dispozici na dolním parkovišti. Můžete jej tedy využít k vyspravení či zpevnění prioritně obecních cest k vaším nemovitostem.

Rezervační systém – registr vozidel MěÚ Broumov

publikováno

Rezervace probíhá výběrem dne a hodiny. Jedna rezervace – jeden úkon! Rezervace je možná maximálně 30 dní dopředu.

Agendy - dovozy, tažné zařízení, pneu, ráfky, stavby, přestavby, LPG, obnova VIN.

Objednat se je možné na e-mailu: dopravka@broumov-mesto.cz nebo telefonicky 491 504 313.

Kontejner na zeleň

publikováno

Oznamujeme, že ve dnech 23. dubna - 10. května 2021 bude pro hlavňovské občany a vlastníky rekreačních objektů přistaven na obvyklých místech kontejner pro odložení biologického odpadu rostlinného původu.

Tento kontejner není určen pro odkládání pařezů, tříděného, objemného, nebezpečného a zbytkového komunálního odpadu, vyřazených elektrozařízení, stavebního dříví a stavebního odpadu, ani odpadu od podnikatelů.

Kontejner naplňte pouze do jeho kapacity a neodkládejte odpad na zem vedle něj!
V případě pochybností co do kontejneru ukládat nebo neukládat, prosím, kontaktujte kteréhokoliv člena osadního výboru.

 

Rekonstrukce silnice II/303 Hronov-Náchod

publikováno

Od pondělí 12.4. 2021 probíhá rekonstrukce silnice II/303 Hronov-Náchod, v letošní fázi do 31.10. v úseku Hronov od  Drogerie Teta – po Velké Poříčí Železňák.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu v obou směrech bude přes Zbečník, ČK, Horní Radechová, Dolní Radechová, Náchod.

Objízdná trasa pro osobní dopravu ve směru Hronov-Náchod bude přes Zbečník, ČK, Horní Radechová, Dolní Radechová, Náchod.

Objízdná trasa pro osobní dopravu ve směru Náchod-Hronov bude po silnici III. třídy ulicí Poříčská přes centrum Velkého Poříčí a  dále zadem do Hronova k České spořitelně.

Testování na COVID-19 v Polici nad Metují

publikováno

Nabízíme poslední možnost testování veřejnosti na onemocnění COVID-19 metodou antigenních testů (výtěr z nosohltanu). Mobilní testovací tým bude pro veřejnost v Polici nad Metují ve středu 31. 3. 2021 na sále Pellyho domů od 13.00 do 17.00 hodin. Testování je zdarma, výsledek je znám do 15 minut. Využijte možnosti testování v našem městě. Zároveň prosíme o trpělivost a dodržování všech bezpečnostních opatření.

Omezení pracovní doby na radnici ve středu 24.3. z důvodu havárie topení

publikováno

Vážení občané, z důvodu havárie čerpadla topení na radnici v Polici nad Metují bude zítřejší začátek pracovní doby MěÚ a tím i zahájení úředního dne až ve 13.00 hodin.

Uzavírka - Bezděkov nad Metují

publikováno

Od 1. 4. 2021 do 31. 10. 2021 dojde k uzavření silnice III/30316 z Bezděkova nad Metují směrem na Polici nad Metují z důvodu pokračování výstavby splaškové kanalizace. (od hlavní křižovatky v Bezděkově po poslední obytný dům směrem na Polici).

Změna zubní pohotovosti ve dnech 6. - 7. 3. 2021

publikováno

Oznamujeme, že ve dnech 6. - 7. 3. 2021 v době od 9.00 do 11.00 hodin bude vykonávat zubní pohotovost MUDr. Ladislav Růžička ml., Poliklinika Broumov, tel. č: 603 479 132

Změny ve veřejné dopravě - březen 2021

publikováno

Oznamujeme, že v důsledku vládních nařízení přistoupil Královéhradecký kraj k dočasnému omezení veřejné dopravy na svém území. Od pondělí 8. 3. 2021 do odvolání pojedou ve všední dny autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin a redukce se dotkne i víkendové dopravní obslužnosti.
Více informací naleznete na:
www.dopravakhk.cz

starosta města 

Zápis do ZŠ a MŠ Suchý Důl

publikováno

Základní škola a Mateřská škola Suchý Důl zve všechny nové děti k zápisu do školy.

Více informací na webových stránkách, Facebooku a YouTube.