Novinky z našeho Hlavňova

Provoz zdravotního střediska je omezen pouze na dopolední hodiny, objednávky pouze po telefonu, čekárny jsou uzavřeny, pouze akutní případy.
Lékař telefonicky vyhodnotí závažnost situace.

Polický měsíčník

publikováno

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že zítra vyjde dubnové číslo Polického měsíčníku mimořádně ZDARMA, z důvodu uzavření distribučních míst. Měsíčník pro Vás bude k vyzvednutí ve stojanu pod radnicí na Masarykově náměstí ve středu 1. 4. 2020 od 8.00 hodin.
Prosíme, dodržujte bezpečný odstup a pouze jeden výtisk na osobu!
Děkujeme.

Pobočka České pošty v Polici nad Metují oznamuje, že i nadále trvá omezený provoz do 11. 4. 2020.
Provozní doba: PO - PÁ  8.00 - 12.00 / 13.00 - 16.00, Sobota - Zavřeno   

Radnice informuje - březen

publikováno

Vláda České republiky rozhodla o prodloužení všech mimořádných opatření, kvůli vývoji pandemie koronaviru, jako omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti, omezení pro maloobchodní prodej a prodej služeb s výjimkou prodejen potravin, drogerie či galanterií, uzavření stravovacích provozoven, omezení provozu úřadů, a to do 11. dubna 2020.

Nově se nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud to je možné.

Nově je vymezen čas, kdy v maloobchodních prodejnách s prodejní plochou nad 500 m2 nesmí nakupovat osoby mladší 65 let, od 08:00 do 10:00 hodin.

Radnice informuje - březen

publikováno

OPATŘENÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU POLICE NAD METUJÍ

Informujeme veřejnost o opatřeních, která zavádí Městský úřad Police nad Metují z důvodu prevence šíření onemocnění koronavirem.

Z důvodu prevence šíření onemocnění COVID-19 přijal Městský úřad Police nad Metují s okamžitou platností až do odvolání tato opatření:

Omezujeme provoz úřadu pro veřejnost pouze na dobu:
Pondělí      09.00 – 12.00 hodin
Středa       14.00 – 17.00 hodin

Platby v pokladně přijímáme pouze bezhotovostně.
Poplatek za odpady – poskytování slevy i platnost staré nálepky – prodlouženo do 30. 6. 2020!!!

V souvislosti se vzniklou situací a snahou co nejvíce omezit pohyb občanů po městě je splatnost poplatku za odpady a s tím související poskytování slevy při uhrazení poplatku v době splatnosti posunuta prozatím do 30.6.2020. S tím souvisí i nutnost nalepení nové nálepky až od 1.7.2020. K tomuto opatření přistupujeme s vědomím, že ne každý občan má možnost elektronické platby.

Zároveň ale platí, že je možnost a jako nejvhodnější způsob se jeví placení poplatku za odpady převodem z Vašeho účtu na účet města č. 9005-4629551/0100, VS – Vaše rodné číslo, ve výši 576 Kč za osobu a rok, popř. za nemovitost v případě vlastníků nemovitostí, ve kterých nikdo není hlášen k trvalému pobytu. V případě uhrazení poplatku převodem na účet Vás žádáme, abyste si nálepku na popelnici přišli vyzvednout až v době, kdy pomine nouzový stav. Z důvodu snahy nezatěžovat zbytečně poštu i případné rozesílání nálepek poštou na vyžádání nechejme, prosím, až na dobu, kdy se situace zklidní a vše se vrátí do normálu.
Případné dotazy rádi zodpovíme na tel. č.  491 509 991 – Daniela Adamová
Jsme Vám k dispozici na e-mailové adrese: adamova@policenm.cz

Klienty žádáme, aby zvážili návštěvu úřadu a pokud je to jen trochu možné, aby využívali mailovou či telefonickou komunikaci, platby prováděli elektronicky a osobní návštěvy omezili na nezbytné případy.

Další informace - podatelna MěÚ tel. č. 491 509 999, starosta města 775 854 205.

Informace matričního úřadu:
Do odvolání nelze konat svatební obřady. Bližší informace sdělí pí D. Hambálková
na tel. čísle 491 509 990. 

Vedení města prosí občany o maximálně zodpovědný přístup a dodržování všech nařízení přijatých vládou v souvislosti s šířením koronaviru. Mějte na paměti, že svou odpovědností chráníte především sebe a své blízké.

Pomoc seniorům – nákupy, léky
Seniorům, kteří žijí osaměle a nemají nikoho z rodiny či osob blízkých, kdo by jim zajistil nákupy nebo vyzvednutí léků, nabízíme zajištění této služby. Senioři mohou kontaktovat pracovníky MěÚ na telefonních číslech 775 442 409, 491 509 999 nebo 775 854 205 a nahlásit zde svůj požadavek. Město Police nad Metují prostřednictvím strážníků MP a dalších dobrovolníků zajistí nákupy tak, aby senioři v maximální možné míře omezili svůj pobyt v obchodech a dalších veřejných prostorách, kde jim hrozí zvýšené riziko nákazy.  

Omezení provozu Zdravotního střediska v Polici nad Metují
Zdravotní středisko omezuje provoz pouze na dopolední hodiny, čekárny jsou uzavřeny, objednávka jen telefonicky a akutní případy.

Omezení provozu - pobočka české pošty Police n. M.
Pobočka české pošty Police n. M. oznamuje, že od čtvrtka 19. 3. 2020 omezuje provoz až do odvolání:
PO – PÁ 8.00 – 12.00 / 13.00 – 16.00 hodin
Sobota - ZAVŘENO
 

Přechodné uzavření odpadového sběrného dvora
V souvislosti se zákazem volného pohybu osob a minimalizací kontaktu s druhými, a po domluvě se spol. Marius Pedersen a.s. oznamujeme, že byl na přechodnou dobu uzavřen odpadový sběrný dvůr. O jeho znovuotevření budeme informovat. Děkujeme za pochopení.  

Omezení provozu autobusových linek
S platností od pondělí 16. 3. 2020 budou veškeré autobusové linky provozovány v režimu "letních prázdnin".
S platností od 18. 3. 2020 došlo k omezení dálkových autobusových linek. V některých případech omezení znamená i změny v příměstské dopravě.
Spojení bude dostupné na www.idos.cz od 13. 3. 2020.
Případné dotazy zodpoví Call centrum IREDO 491 580 333.

Stravovací zařízení Police nad Metují a okolí
Sokolovna Police nad Metují – uzavřena do 24. 3. 2020
Pizzerie Janeba – uzavřena, nefunguje ani rozvoz jídel
Hotel Ostaš – výdej do menuboxu v době od 11 – 13 hodin, každý den polévka a výběr ze 3 jídel, informace na telefonu 724 557 759, případně na jejich internetových stránkách a Facebooku
Divadelní klub – rozvoz a výdej obědů, objednávky den předem na čísle 605 285 174, jídelníček na Facebooku
Pizzerie, Masarykovo nám.97, Police n.M. – běžný provoz, výdej u okénka, funguje také rozvoz. Telefon 728 335 667
Pension 65 – uzavřen
Pension Adler – uzavřen
Generál Laudon- pro naše stálé zákazníky, kteří pravidelně odebírají obědy s rozvozem od LAUDONA, se v tuto chvíli NIC NEMĚNÍ, rozvoz obědů nadále funguje beze změn, tzn. od pondělí do pátka, ve stejném čase. Dále bychom rádi, nabídli široké veřejnosti, pokud bude mít někdo zájem o pravidelnou dovažku obědů do domu, pouze po dobu vyhlášení karantény, může nás kontaktovat na tel. čísle 733518336 a sdělíme Vám podrobnější informace. Jedná se o oblast Broumovska a Policka. Jídlo s sebou přes okénko restaurace nenabízíme.
Chatová osada a kemp Ostaš – uzavřeno
Hotel Na Mýtě – uzavřen
Občerstvení Prima - Karel Šnábl – běžný provoz, výdej u okénka. Kontakt: 491 543 761
Cukrárna KORUNKA Masarykovo náměstí – běžný provoz, výdej u okénka.
Možnost objednávek po telefonu chlebíčky, zákusky na tel. č.: 735 828 682.

Zákaz vycházení bez ochrany dýchacích cest

publikováno

Vážní občané,
od dnešního dne již platí zákaz vycházení bez ochrany dýchacích cest, zítra začíná platit omezení nákupů seniorů – přednostně by měli nakupovat mezi 7 – 9 hodinou, kdy by v obchodech neměl být žádný jiný zákazník, než z věkové skupiny nad 65 let.

Pomoc seniorům – nákupy, léky, zdravotnictví

publikováno

Seniorům, kteří žijí osaměle a nemají nikoho z rodiny či osob blízkých, kdo by jim zajistil nákupy nebo vyzvednutí léků, nabízíme zajištění této služby. Senioři mohou kontaktovat pracovníky MěÚ na telefonních číslech 775 442 402 nebo 491 509 999 a nahlásit zde svůj požadavek. Město Police nad Metují prostřednictvím strážníků MP a dalších dobrovolníků zajistí nákupy tak, aby senioři v maximální možné míře omezili svůj pobyt v obchodech a dalších veřejných prostorách, kde jim hrozí zvýšené riziko nákazy.

Uzavření sběrného dvora

publikováno

Sběrný dvůr je až do odvolání uzavřen! Žádáme občany, aby přednostně využili kontejnerová hnízda, velkoobjemový a nebezpečný odpad prozatím deponovali doma. Prosím nenechávejte odpad před branou sběrného dvora!

Děkujeme za pochopení.

Opatření Městského úřadu

publikováno

Z důvodu prevence šíření onemocnění COVID-19 přijal Měststký úřad Police nad Metují s okamžitou platností až do odvolání tato opatření:

  • Zrušení poskytovaných služeb mimo budovy úřadu, tedy návštěvy u klientů ve věci vyřízení žádosti o občanské průkazy a agendy ověřování listin a podpisů
  • Žádáme klienty, aby zvážili návštěvu úřadu a pokud je to jen trochu možné, aby využívali mailovou či telefonickou komunikaci, platby prováděli elektronicky a osobní návštěvy omezili na nezbytné případy.

Děkujeme za pochopení

Důležitá upozornění - Koronavirus

publikováno

FAQ ke koronaviru
● Itálie v současnosti eviduje 5 mrtvých osob na 100 nemocných
● Neexistuje očkování ani lék, neznáme následky, virus vydrží naživu déle a v horších podmínkách. Proto je nutné být skutečně obezřetní zajistit bezpečnost občanům České republiky.
● Nejvíce ohrožená skupina: lidé nad 60 let (pokud máme v rodině, pomáhejme jim s nákupy a jinými potřebami), dále lidé se zdravotními problémy jako jsou vysoký tlak, cukrovka, choroby srdce, chronické potíže s dýcháním nebo rakovina.
● Opatření platí od 11. března 2020 do odvolání . Mluví se ale minimálně o 2 týdnech.2020_03_12_opatreni.PNG (21 KB)
Na zvážení zřizovatelů pak zbývá rozhodnout zda zavřít i mateřská centra, jazykové školy a jiné služby, kde
se vyskytuje větší počet osob. Otázky pokládejte právě jim.


Zrušené akce
Kontaktujte organizátory akcí, kteří by vám měli poskytnout buď kompenzaci, nebo náhradu. Ohledně dovolených a jiných cest se obracejte přímo na cestovní kanceláře nebo letecké společnosti.


Hlídání pro děti
Tzv. ošetřovatelské volno pro děti do 10 let lze zařídit díky formuláři, který vystavují ředitelé či ředitelky školy (formulář “Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského / dětského zařízení” viz zde ). Zaměstnanec nebude pobírat nemocenskou, ale ošetřovné ve výši 60 % svého platu. U OSVČ se na řešení situace podle slov pana ministra Havlíčka pracuje.

Ochranné roušky a respirátory
Pokud respirátor, pak typ FFP3 s doplňkem v podobě rukavic či brýlí. Do konce týdne budou zásobeny všechny nemocnice, následovat budou praktičtí lékaři a domovy pro seniory. Zatím není nutné do obchodů chodit s respirátory, stejně jako není nutné se nechat testovat při prvním zakašlání. Čiňte tak pouze pokud vykazujete příznaky přímo koronaviru (teplota, suchý kašel bez rýmy) nebo pokud jste byli v kontaktu s člověkem, který by mohl být nakažen. Ministerstvo zdravotnictví má nakontaktované firmy, které mohou dodat několik desítek tisíc respirátorů.


Státní pomoc pro živnostníky, podnikatele
O pomoc budou moci požádat ti, kterých se přímo dotknou mimořádná opatření vyhlášená vládou (např. zákaz prodeje respirátorů, nařízená karanténa, ale i ti, kterým byl zrušen veletrh, kterým byly vypověděny kontrakty) u Českomoravské záruční a rozvojové banky, která už v minulosti pomáhala například podnikatelům zasaženým povodněmi.

● program bezúročných půjček či půjček s odkladem např. Ministerstvo průmyslu a obchodu a jeho program pro živnostníky, malé a střední firmy: okamžité čerpání až 600 milionů od 1.4.2020 a roční odklad splátek
● průvodci a CK: odklad daní, DPH (existenčně zasaženo až 1000 firem)
● Ministerstvo financí chystá stabilizační a liberalizační balíček - odklad daňového přiznání, odpouštění některých poplatků, odložení splatnosti DPH a dalších daní
● zvažují se další opatření, například i v případě EET - podle dopadů

Mimořádná opatření
Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření:
I.
Zakazují se s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.
Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.
II.
Toto mimořádné opatření nabývá platnosti dnem jeho vydání.
Odůvodnění:
Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.
Předmětem opatření je zákaz pořádání hromadných akcí s předpokládanou návštěvností nad 100 osob ve stejný čas pro potřebu orgánů ochrany veřejného zdraví k hodnocení rizika v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19. Hromadné akce představují vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru.
Opatření se zaměřuje na všechny pořadatele hromadných akcí s předpokládanou účastí nad 100 osob ve stejný čas.
Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 na území České republiky.
Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná pro adekvátní zhodnocení rizika vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci ve výskytu onemocnění COVID-19, a proto den nabytí účinnosti tohoto mimořádného opatření je den jeho vydání.


Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA
ministr zdravotnictví

Rozhodnutí vedení města k uzavírání škol

publikováno

Vážení,
v návaznosti na rozhodnutí bezpečnostní rady státu ze dne 10.3.2020 o uzavření základních škol, rozhodlo vedení města Police nad Metují, z pozice zřizovatele, o uzavření Základní umělecké školy v Polici nad Metují, od dnešního dne do odvolání, nejméně však na 14 dní.

Mateřské školy a Městská knihovna zůstávají otevřeny, jejich případné uzavření bude řešeno v závislosti na aktuálním vývoji situace kolem šíření koronaviru.

- starosta města Police nad Metují Ing. Jiří Beran

Zrušení kulturních a společenských akcí

publikováno

Vážení občané,
s ohledem na rozhodnutí bezpečnostní rady státu rozhodlo vedení města o zrušení všech kulturních a společenských akcí v městských zařízeních v následujících 14 dnech. O akcích v delším časovém horizontu budeme s pořadatelem jednat dle vývoje a aktuální situace.

Děkujeme za pochopení

Radnice informuje - březen

publikováno

Společnost Pejskar vás zve k nákupu svých výrobků do nového stánku ve dvoře fabriky. Prodej ze dvora bude probíhat v pátek 27. března od 12 do 17 hodin a bude možné zakoupit vybrané druhy nejen velikonočních uzenin za velmi výhodné ceny.

Zahradnictví ZOBAL centrum Police n. M. zahajuje od března akci / jarní výprodej okrasných dřevin a trvalek, slevy až 50%.

Prodej chovné drůbeže v Polici nad Metují se uskuteční ve čtvrtek 12. 3. 2020 ve 13.00 hodin na odstavném parkoviště naproti kostelu.

Výluka traťové koleje

publikováno

Vážení občané,
dovolujeme si vás upozornit na výluku traťové koleje v úseku Police nad Metují - Teplice nad Metují, Meziměstí - Broumov, Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov hl.n. 9.-13.,16.-20., 23.-27.3.2020 viz vývěsky.

Všechny vlaky budou po dobu výluk nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v uvedených úsecích dle pravidelného jízdního řádu. Odjezdy a příjezdy náhradní autobusové dopravy jsou organizovány dle pravidelného jízdního řádu. Výluka může mít vliv na přípoje systému IDS.

Další informace o výlukách:

Trutnov hlavní nádraží – Janovice u Trutnova 23.3. - 27.3.

Janovice u Trutnova – Teplice nad Metují 9.3. - 13.3.

Teplice nad Metují – Police nad Metují

Broumov – Meziměstí

Mapy:

 

Trasa Police n/M. - Teplice n/M. zastávková trasa

Trasa Police n/M. - Teplice n/M. přímá trasa

Trasa Teplice nad Metují – Janovice u Trutnova

Trasa Trutnov hl.n. – Janovice u Trutnova

Trasa Meziměstí – Broumov

 

Nový městský rozhlas

publikováno

V rámci projektu Protipovodňová opatření pro město Police nad Metují, podpořeného Státním fondem životního prostředí ČR, dokončila minulý měsíc firma Empemont s.r.o. Valašské Meziříčí instalaci lokálního výstražného a varovného systému na území města, který je společně s digitálním povodňovým plánem součástí realizace tohoto projektu. Vedle hladinového čidla a vodočetné latě na Ledhujce, srážkoměru na základní škole a nové sirény na hasičské zbrojnici, je největší položkou nový bezdrátový městský rozhlas s vysílacím pracovištěm na radnici a signálovým převaděčem v Pěkově. Ve všech částech města bylo podle projektu instalováno celkem 108 hlásičů s 270 ks nových reproduktorů. Z důvodu optimálního nastavení systému, včetně nového rozhlasu, bude celý březen probíhat jeho zkušební provoz. 

Chtěli bychom proto požádat všechny občany, o jakékoliv připomínky k novému rozhlasu, především k jeho hlasitosti a slyšitelnosti v různých částech města, s uvedením čísla, kterým jsou všechny hlásiče označeny, aby mohl dodavatel upravit nastavení. Připomínky hlaste do sekretariátu polické radnice.

Věříme, že se podaří celý systém „vyladit“ ke spokojenosti většiny občanů a bude městu dobře sloužit.  

Zdeněk Odl: Svět motýlů, Pohádkový karneval

publikováno

Zdeněk Odl: Svět motýlů
27. 2. - 29. 3. 2020 Zelený domeček / Vernisáž 27. 2. od 18 hodin.
Výstava fotografií známého polického fotografa. Barevný svět motýlů v přímém přenosu.
Výstava potrvá do 29. 3.
Muzeum papírových modelů zavřeno


29. 2. - 1. 3. 2020 Muzeum papírových modelů
O víkendu 29. 2. a 1. 3. bude Muzeum kvůli reinstalaci expozice pro veřejnost uzavřeno!


Pohádkový karneval
neděle 1. 3. 2020 od 14:00 Pellyho domy
Tři hodiny plné písniček, tance a soutěží v režii týmu Dětských akcí. Sál a bar s občerstvením otevřen hodinu před začátkem akce.
Vstupné:  40 Kč / děti 20 Kč

Radnice informuje - únor

publikováno

Pozvánka na 1. veř. zasedání ZM v Polici nad Metují ve středu 19. února 2020 v 17.00 hodin na sále Pellyho domů.
Hlavním bodem programu je rozpočet města na rok 2020.

Police plná strašidel - šifrovací závod
V sobotu 22. 2. 2020. Šifrovací závod pro skautské hlídky i širokou veřejnost bez věkového omezení pořádá Skautské středisko Skaláci. Registrace od 15:00 hod ve foyer Kolárova divadla. Předpokládaný start první hlídky v 16:15 hod.

Zasedání OVH

publikováno

Vážení občané,
ve středu 12.02. se od 19:00 hodin v penzionu Pod Jasanem, uskuteční zasedání OV Hlavňov.

Program jednání:
1. krátké informace o dění v obci
2. informace o dění na Policku
3. žádosti k projednání
4. seznámení se stávajícími projekty v obci
5. diskuze

Změna úředních hodin v pokladně města

publikováno

Upozorňujeme občany města, že z důvodu vyřizování agendy, kterou není možné z časových důvodů zpracovat ve dnech vybírání poplatků za odpady a ze psů, bude do 30.4.2020 (termín splatnosti obou poplatků) každý čtvrtek kancelář pokladny pro veřejnost uzavřena.

Poplatky je možné platit každý pracovní den (kromě čtvrtka).

Námraza - upozornění

publikováno

Vážení občané,

dbejte zvýšené opatrnosti na chodnících a ostatních komunikacích. I přes veškeré úsilí technických služeb, které právě provádí posyp chodníků, se tvoří silná námraza.

Lednové kulturní události

publikováno

Vážení občané,

dovolujeme si Vás pozvat na nadcházející kulturní události:

XIII. Ostrostřelecko-městský ples
Město Police n. M. spolu s OGP Vás zvou v sobotu 25. 1. 2020 od 20:00 hod. do Pellyho domů.

Divadelní hra Jméno v podání Divadla Verze Praha
úterý 21. 1. 2020 Kolárovo divadlo / Hrají: Pierre | Roman Zach, Elizabeth | Jana Janěková ml., Claude | Petr Lněnička, Vincent | Jan Dolanský, Anna | Linda Rybová

Valentýnské drátování
čtvrtek 23. 1. 2020 od 17:00 Pellyho domy / Drátování vhodné i pro děti, veškerý materiál v ceně. Rezervace nutná předem: tel. 724 924 863. Cena: 180 Kč / osoba. Čtvrtek 23. 1. 2020 od 17:00 hod / Konferenční místnost Pellyho domů.

Mimořádná změna svozu odpadu

publikováno

Vážení občané,
oznamujeme, že z organizačních důvodů společnosti Marius Pedersen a.s., jsou tento týden posunuté svozy směsného komunálního odpadu o jeden den – čtvrteční trasa se proto sváží dnes, 3.1.2020. Děkujeme za pochopení.